Ve středu 19. června 2024 jsme v rámci projektu Karlovarského kraje Vzdělávání dětí a mládeže v kultuře navštívili galerii Letohrádek v Ostrově nad Ohří.

Programem nás provázel pan Bc. Jiří Karpowicz. Galerijní animace byla inspirovaná probíhající výstavou Nová vlna nejvýznamnějších umělců 80. let, především členů výtvarné skupiny Tvrdohlavých. Úvodní prohlídka byla zaměřená na vstupní halu z období Baroka, děti zaujalo povídání o způsobu stropní výmalby s popisem antických výjevů. Pak následovala komentovaná prohlídka galerie zaměřená na výtvarné techniky a barevnosti obrazů, dětem se nejvíce líbila kombinovaná technika kresby s reliéfem vytvořeným z bonbónů, dřevěné skulptury a sochy ptáků (které nás inspirovali k vlastní tvorbě), kašírované sochy, obří plátno s abstraktní kresbou a malbou rtěnkou, malba obrazu kouřem svíčky nebo melancholický obraz Karla Hynka Máchy. V kreativní části děti kreslily, stříhaly, lepily a vyráběly koláž ptáčka s roztodivnými detaily výzdoby obrázku.